OBRAZY NA CESTÁCH – výstava v Galérii F
Projekt s názvom OBRAZY NA CESTÁCH je kolekcia výtvarných diel slovenských umelcov, ktoré budú vystavené v zahraničných galériách. Nápad zostaviť takúto kolekciu vznikol  pri rozhovoroch so zástupcami slovenského zastupiteľstva v USA. Zámerom je prezentácie výtvarného umenia slovenských autorov nielen v USA ale aj v iných krajinách cestou zastupiteľských úradov alebo ako podpora aktivít Slovenskej obchodne a priemyselnej komory v zahraničí.

Kolekcia diel bude vystavená najskôr v galérii Kolomana Sokola a v ďalších priestoroch slovenského veľvyslanectva vo Washingtone. Výstavu uvidia okrem diplomatických pracovníkov, ktorí navštevujú slovenskú ambasádu, aj Slováci žijúci v USA a verejnosť so záujmom o kultúru a výtvarné umenie. Celá kolekcia neskôr bude putovať do iných výstavných priestorov v USA (Cedar Rapids v českom a slovenskom múzeu, New York). Kolekcia je zostavená zo súkromných zbierok a jej obsah sa stále dopĺňa o ďalšie diela. Zostavená je najmä z diel autorov, ktorí sú spojení s regiónom severného Slovenska.

Výstavu dopĺňajú publikácie z edície Výtvarné umenie severného Slovenska vydavateľstva Výtvarná agentúra A1. V Galérii F na Predmestskej ulici č. 90 v Žiline je časť výstavy sprístupnená od 15. 10. 2018 v čase od 9 – 16 hodiny v pracovných dňoch alebo dohodou cez víkend. Výstava potrvá do
12. 11. 2018.